Follow me on instagram

MARKA

2016 yılında kurulan Aslı Doğan Stüdyo; özgün ve zamansız tasarımları ile gelinlik sektörüne dinamik ve yenilikçi bir bakış getiren İzmir merkezli bir stüdyodur. Kaliteli ve tarz sahibi elbiselerin tasarımı ve üretimi stüdyomuzda gerçekleşmekte ve böylelikle müşterilerimize haute couture bitiş kalitesine eşdeğer çizgide koleksiyonlar üretmekteyiz.

Kurulduğundan bugüne; Türkiye gelinlik sektörünün öncülerinden olan stüdyomuz, kısa sürede Avrupa, Amerika’daki perakendecilerimizle ve katıldığı fuarlarla dünyanın her yerindeki gelinler için sınırsız tasarımlar üretmektedir.

Son kullanıcıların konforunun ön planda tutulduğu şık tasarımlarını birinci sınıf el işçiliği ile birleştiren stüdyomuz, dünyanın her yerindeki gelinler için, hem yerel hem evrensel alternatifler sunmaya devam ediyor.

 

 

TASARIMCI

Stüdyomuzun baş tasarımcısı Aslı Doğan. Moda tasarım bölümünden mezun olup, hazır giyim ve haute couture alanında bir süre çalıştıktan sonra 30 yaşında kendi ismini taşıyan markayı kurdu.

Bir elbisenin en önemli özelliklerinden konforu, tasarımlarının köşe taşı yapan Aslı, Anadolu ve Mezopotomya nın yerel formları ile evrensel trendleri birleştiren tasarımlarını dünyanın her yerinden gelinlerin beğenisine sunuyor.

Kadın hikayelerini koleksiyonlarında işleyen Aslı; bu tasarımlarını, tamamına yakını kadın işgücünden oluşan atölyesinde; mümkün olduğu kadar insana, her türden canlıya ve doğaya zarar vermeden üretiyor. En çok atık ve kirlenmeye yol açan tekstil sektöründe; geri dönüştürülebilir ve atıksız bir üretimi mümkün kılmaya çalışıyor.

Dünyayı evi olarak gören Aslı, markasını bir Dünya markasına dönüştürmeye devam ediyor.